Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak se (ne)stát starým mládencem

17. 10. 2016 14:52:39
Tom je přesně ten typ kamaráda, kterého manželky a přítelkyně nemají rády. Mají za to, že by měl být zodpovědnější/ženatý, měl by mít odpovídající zázemí/dům na hypotéku, ale hlavně...neměl by bez partnerky, vypadat tak spokojeně.

Když jsem se s ním před deseti lety seznámil, byl to usměvavý chlap, kterému v očích pohrávaly šelmovské plamínky. Nedá se říct, že by mluvil hodně, ale když už se do diskuze pustil, často se stávalo, že uběhla třeba celá půlhodina, než některá z mnoha obětí jeho místy nevybíravého smyslu pro humor pochopila, že vše, co s vážným výrazem ve tváři pronesl, bylo pouhé škádlení. Tím to však zpravidla nekončilo. Úlevný smích oběti považoval Tom za příliš snadnou výhru, takže ve svém fabulování pokračoval tak dlouho, dokud nebohou osobu nepřesvědčil třeba o tom, že od 1.1.2017 mohou ženy používat i pánské toalety, pokud použijí tzv. čurací kornout...prý to tak už v Holandsku dělají roky... .

Tom patří mezi těch pár vyvolených, které potkávám rád, takže za náhodu, která mi ho nedávno postavila do cesty, jsem byl vděčný. Snad i proto, že tak jako většina lidí jejichž život plyne klidným, až nudným tempem, jsem byl zvědavý, jak si vede někdo, kdo má podle mých měřítek o dost dobrodružnější povahu než já. Shodou okolností jsme oba nikam nespěchali, takže jsme zaparkovali do první solidně vypadající restaurace.

Nevím jestli má takovou důvěru jen vůči mě, ale vždy jsme vedli velmi otevřené debaty; přiznám se, že často otevřenější, než s mou partnerkou. Nemohl jsem se dočkat až zjistím, jestli už byl uloven a nepochyboval jsem, že nebude šetřit detaily.

Ženy sice mají rády smysl pro humor...ale málokterá pobere, když je na její úkor. Tom si nebral servítky a své šípy vysílal všemi směry, nehledíc na věk, ani pohlaví. Ženy kolem něj se rozprchly a když se zklidnil, nezbyla podle jeho slov žádná, která by stála za 30 let žaláře; jak pracovně nazval manželství.

Přesto toužil po spřízněné duši, po někom, komu se bude moct oddat, před kým shodí tu masku věčného šprýmaře, po ženě se kterou zestárne.

Co ho znám, tak na internetovou seznamku nedal dopustit. Když jsem se ho zeptal jestli si nemyslí, že by vše vypadalo jinak, kdyby si našel ženu "normálně", pustil se do bilancování.

Snad jsem si vše zapamatoval správně a odpustíte mi i občasné domýšlení si tam, kde se Tom nepozastavil. Komentáře nad čarou...lekce, jsou pak naším společným zhodnocením. Pozor, je to delší příběh...

15 LET NA SEZNAMCE

Vše začalo po mém návratu z USA. Po více než roce, jsem se s těžce vydělanými penězi na společné bydlení, vracel za svou snoubenkou. Veronika ve svých představách o budoucnosti často zmiňovala, že by chtěla chlapa tzv. kravaťáka. Že jí příjdou manažeři sexy. Po návratu jsem zjistil, že už po třech měsících od mého odjezdu, intenzivně pracovala na rozložitém paroží, které mi nejspíš mělo dodat punc velkého zvířete. I tak může končit první větší známost.

Lekce č.1 – Jen vůl nechá tele samotné, když kolem krouží vlci.

Za vydělané peníze jsem si koupil garsoniéru, našel si zaměstnání a dalším logickým krokem, se zdálo být i pořízení nové partnerky. Boom seznamek byl na vrcholu a zdálo se, že i příšerky s charakterem konečně dostanou prostor, kde by mohly okouzlit svým intelektem a vtipem, nějakou tu nesmělou modelku.

Ozvala se sama. Pak přišel první mail, druhý, pak telefonát...velmi příjemný hlas...představila se celým jménem, přičemž následovala delší pauza. Později jsem se dozvěděl, jak moc byla ráda, že mi její jméno nic neříká a tvář vidím poprvé i přesto, že v Brně byla vcelku známá moderátorka a vlastně i herečka.

Jako každému ješitnému muži, časem i mě, dělalo dobře slyšet její hlas v rádiu, vidět ji v televizi, nebo jezdit na divadelní festivaly. Byla šťastná za obyčejného muže, který nemiloval hvězdu, ale obyčejnou ženu, jakou se nejspíš cítila být. Obohatila můj svět o umění a smích, který byl všude, kam jsme spolu šli. A já jí za to po roce zlomil srdce. Zakoukal jsem se do jiné ženy.

Lekce č.2 - Ta pravá zkouška charakteru se neděje, jen když jsi na dně. Děje se i tehdy, když jsi na vrcholu.

Je jen chabou omluvou, že jsem teď byl se ženou, jakou jsem vždy chtěl. Eva.Tmavovlasá, sportovní typ s krásnýma očima, milým úsměvem, mírnou povahou a smyslem pro jakýkoliv humor...byla dokonalá. Dokonce jsme měli spoustu společných zálib. Každý rok jsme jeli na dvě dovolené někam do světa, chodili jsme do kina i na sci-fi, hráli karty... . Dodnes nevím co se stalo, ale po dvou letech, jsem najednou čím dál častěji kladl otázky jako: proč mě ani nechytneš za ruku, jsi naštvaná, co se děje? ...odpovídala pouze tichým...NE, NIC.

Lekce č.3 - Strach z toho, že ti někdo odloudí milou osobu, je zpravidla tím pravým důvodem, proč se to nakonec stane.

I když jsem i tento vztah ukončil já, byl jsem rozzlobený. Zůstal ve mně knedlík, který mě tížil. Nevěděl jsem co jsem pokazil, co je se mnou špatně a navíc jsem si neuměl představit, že bych našel partnerku, která by byla jako ona...jen víc zamilovaná. Jako spráskaný pes, jsem se vrátil na seznamku.

Nový profil, nový inzerát...hledám ženu. Ozvala se...sama, jak jinak, když já aktivní nebyl. Jak se máš a co zajímavého jsi v poslední době četl? Musel jsem se zeptat: Nejsi náhodou učitelka? Její odpověď mě pobavila. Jsem, jak jsi to poznal?

Partnera si můžeme vybírat podle různých kritérií. Oči, zadek, vlasy, charakter, hvězdné znamení...nebo třeba zaměstnání. Někdo preferuje sestřičky, já zase učitelky. A ne, nepředstavuji si polonahou dějepisářku s rákoskou, jak mě trestá za to, že nevím kdy upálili Husa... . Prostě se mi zdají být tak nějak roztomile mimo a jejich profesní deformace jsou zábavné.

Tahle učitelka, mi ale na první schůzce vyrazila dech. Nádherná žena s tak živým a úpřímným výrazem v obličeji, že jsem já, tlučhuba, nebyl schopen souvislé věty. A to i přesto, že měla na hlavě legrační čepici. Ani jsem nevěděl jak a schůzka byla u konce. Doprovodil jsem ji na autobus a pořád jsem nevěděl, co bude dál. Už nastupovala, když jsem vyhrkl, že bych ji ještě rád viděl...a ona se usmála. Tak jsem potkal svou Femme Fatal. Měla syna a malý byt. A taky obrovské, ale neposedné srdíčko a mozek, ve kterém se proháněly dvě velmi rozdílné bytosti. S ní jsem začal brát vážně horoskopy a charakteristiky jednotlivých znamení.

Žena ve znamení Blíženců, Střelcova smrt. Jízda na horské dráze, kde se dostáváte z nebeských výšin, až na samotné dno pekla. Nikoho předtím jsem nemiloval jako ji a nikdo mě nikdy nedokázal vytočit tak, jako ona. Rozbitý na kusy a pak s láskou poslepovaný, milovaný a nenáviděný v jednom okamžiku. Utekl jsem. Od ženy, která měla být mou manželkou, od ženy, které jsem ze sebe dal úplně všechno. Později jsem se dozvěděl, že mě nechala odejít s tím, že se vrátím, že to není opravdový rozchod... . Nevrátil jsem se... .

Lekce č.4 - Pokud od někoho odcházíš s pocitem, že se nesmíš ohlédnout...znamená to, že utíkáš. A navíc často sám před sebou.

Umřel jsem. S obrovskou dírou v srdci a hlavou zatemněnou vztekem, jsem chtěl zmizet co nejdál od ženy, která mi dokázala takto ublížit. Ne...utíkal jsem od ženy, o kterou jsem si tak moc dokázal ublížit já sám.

Seznamka se pro mě stala jakousi ledničkou, kam jsem zabrousil vždy, kdy jsem se ocitnul bez partnerky.

Tentokrát jsem si „vytáhl“ ženu, která v sobě měla tajemství a smutek. Přesto se prezentovala jako sexy a dobrodružná společnice. Evidentně potřebovala zachránit...a kdo už jiný by to měl být, než chlap, který byl sám rozervaný na kusy.

Byla z druhého konce republiky, ale to mi nevadilo, potřeboval jsem ujet někam daleko. Po dvou měsících víkendových radovánek, jsem se za ní a jejími dětmi odstěhoval. Byl to průšvih. Sexu ubylo...stres z nového zaměstnání spolehlivě utlumil mé vášně a dílo zkázy dokonala sama partnerka, která si to vyložila jako útok na její schopnosti postavit "Eiffelovku" i z gumových medvídků. Ve snaze probrat mě ze sexuálního komatu navrhla, abychom se zúčastnili swingers. Bylo dokonáno. Důvěra zmizela. Dal jsem výpověď v práci jen abych se ujistil, že sexkoma bylo opravdu zaviněno jen stresem. A nakonec jsem dal výpověď i té ženě. Opouštěl jsem ji sice se vztyčeným penisem, ale s hlavou svěšenou. Po roce jsem se vracel domů, na Moravu. A opět jako singl.

Lekce č.5 - Myšlení ptákem, není jen doménou mužů.

Za pět let čtyři vztahy. Zatím dost mizerná bilance. Rozhodl jsem se, že to tentokrát neuspěchám, že si dám záležet a neunáhlím se. Vždyť jsem hledal životní družku. Pustil jsem se do pátrání s vervou a nadšením.

Z 15 schůzek, které jsem v rozmezí asi půl roku absolvoval, jsem poznal tři ženy, kde to vždy do měsíce skončilo nezdarem, jednu, kterou jsem odmítl, protože jsem si na ni nevěřil(slečna Úžasná) a více než deset dalších žen, které za zmínku nestojí.

Ale tak dlouho se chodí pro vodu...až si nějakou domů odnesete. Když to vezmu popořadě jak jsem ji poznával, tak vtipná, chytrá, zajímavá, zbrklá, hezká, co se vztahů týče trochu potlučená. Během schůzky jsem byl nesvůj, ani nevím proč. Až doma mi došlo, že na mě udělala velký dojem. Být to před pár lety, tak bych si na takovou ženskou netroufnul. Klasika, hezký ženský odrazují příšerky jako jsem já. Jenže já už dospěl, takže vím, že taky za něco stojím. Nejspíš si to myslela i ona slečna, protože nezůstalo u jedné schůzky. Měl jsem za to, že jsem JI našel.
Ano, s tou poslední slečnou jsem strávil 8 let. Kolik z nich bylo ve znamení lží a přetvářky, už se nedozvím a je to jedno...teď zpětně, vidím vše přes filtr zrady. Byť to tak asi nebylo.

Když jsem ji poznal, tak mi zatajila, že má 2,5 letou holčičku. Zní to hrozně...ale teď zpětně můžu říct, že právě její dcerka byla to nejlepší, co mi ten vztah dal. Dozvěděl jsem se o sobě, že můžu být táta a klidně i nevlastní. 8 let je hodně, ale skoro to za to zjištění stálo.

Lekce č.6 - ten nejtvrdší úder vždy příjde nečekaně a často zblízka

A tak jsem teď, ve svých 44-ti letech úplně na začátku. Sám, bez dětí, dokonce nemám ani exmanželku...ani toho psa jsem si nepořídil. Hledám, ale jde to ztuha...nejspíš proto, že hůř vypadám...nebo snad hůř vypadají ty ženy..sám nevím, ale mám strach, že co jsem zameškal, už nedoženu.

Tom skončil se svým vyprávěním a mě došlo, že můj stereotypní život, má partnerka, která mě občas děsně štve...že...no...jdu jí koupit kytku a po cestě se stavím i pro lahev dobrého vína. I já dnes totiž dostal lekci.

Autor: Martin Herák | pondělí 17.10.2016 14:52 | karma článku: 19.30 | přečteno: 926x

Další články blogera

Martin Herák

Když se chlapi tyčí

Není to spravedlivé, ženský letí na čahouny a v práci má dvoumetrový chlap, taky větší respekt! Slýchávám z úst mužů, kteří si připadají malí. I když měřím jen 188 cm, pokyvuji souhlasně hlavou. Ale zadarmo, to rozhodně není.

19.10.2016 v 15:02 | Karma článku: 15.15 | Přečteno: 577 | Diskuse

Martin Herák

Kterak babka ke světlům přišla...a pak o ně zas připravena byla

Kočky, psi, slepice, srnky, divočáci...je spousta tvorů, kteří svými často velmi nečekanými výlety přes silnici, prověřují pozornost řidičů. Nikdo z nich, ale nemá na "temné jezdce" z Veverské Bítýšky.

18.10.2016 v 15:18 | Karma článku: 19.31 | Přečteno: 640 | Diskuse

Martin Herák

Úžasňáci

Paní Dokonalá. Žena, která muži rozbuší srdce, zatemní mysl a vypne kalhoty. Potuluje se kolem, usmívá se, ale přesto je nedosažitelná. Vždy je tam nějaký háček. Vzdálenost přes půl republiky, manžel...či jiná záhadná choroba... .

8.9.2016 v 21:45 | Karma článku: 12.21 | Přečteno: 745 | Diskuse

Další články z rubriky Ona

Jana Slaninová

"Slečno, na tý fotce s motorovkou vypadáte jako vrah!"

"Jeden by se vás vážně lek!" vece onen chlapík s vytřeštěnými zraky. "Drzoune!" Uíííááávrůům! Říz, fik a hotovo. Žádný pindy ohledvá motorovky. Rozhostilo se ticho. Takové, že by se dalo krájet.

22.10.2017 v 14:23 | Karma článku: 10.66 | Přečteno: 254 | Diskuse

Edna Nová

Nesnesitelně lehký život třicátníků

Některé problémy jsou úsměvné, jiné smutné, další tragické. Jak žije ta „zlatá mládež“ v okamžiku, kdy už by měla být dospělá?

22.10.2017 v 12:22 | Karma článku: 23.02 | Přečteno: 906 | Diskuse

Lenka Šnajdrová

A co na to ti druzí

Moc ráda bych... Ale co by na to řekli ostatní? Také se vám stává, že vám tahle jednoduchá otázka brání žít tak, jak byste si opravdu přáli? A je to skutečně nutné?

22.10.2017 v 12:16 | Karma článku: 7.45 | Přečteno: 210 | Diskuse

Anna Lukšová

Přitahují se protiklady ve vztahu?

Určitě jste se setkala s názorem, že se protiklady přitahují. Je to opravdu tak? Nebo to ve vztazích neplatí? Na to se zaměříme v dnešním článku.

21.10.2017 v 16:29 | Karma článku: 8.72 | Přečteno: 245 | Diskuse

Michaela Seibertová

Podle tváře poznáš lháře, aneb proč jsem nevolila

„Ne, já volit nejdu. Všichni tam lžou,“ byla moje odpověď na dotaz mého muže, zda půjdu svůj hlas vhodit do urny. „Jak to víš?“ byla jeho další otázka. „Poznám to z pohybu jejich rukou, těla a výrazu obličeje.“

21.10.2017 v 8:27 | Karma článku: 15.98 | Přečteno: 1041 | Diskuse
Počet článků 9 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 696

Typický zástupce všech tlučhubů, narozených ve znamení Střelce. Co na srdci, to na jazyku a navíc to klidně zveřejní :o)Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.